Open

Pedikiur Nail Tek

Paznokcie u stóp wymagają takiej samej pielęgnacji jak paznokcie u dłoni.

 

Trwały i profesjonalnie wykonany pedikiur to zatem nie tylko efektownie pomalowane paznokcie, to także dobrze nawilżona i elastyczna płytka paznokcia.

 

Paznokcie u stóp większości osób są twarde i grube. Wymagają zatem zastosowania produktów, które je nawilżą i przywrócą elastyczność. Do pedikiuru poleca się zatem najczęściej stosowanie Ridge Filler 3 Wygładzającej odżywki podkładowej do paznokci suchych (Foundation) oraz Odżywki nawilżającej do codziennej pielęgnacji 3 (Protection Plus) o właściwościach przywracających giętkość i sprężystość, a także regulujących równowagę nawilżenia płytki paznokcia.

 

Nie oznacza to jednak, że nie spotyka się innych problemów paznokci u stóp, jak np. miękkość płytki. Do pielęgnacji zawsze należy stosować odżywki indywidualnie dobrane do potrzeb płytki paznokcia.

 

Oto, jak wykonać profesjonalny pedikiur przy użyciu produktów Nail Tek:

 1. Rozpocznij od kąpieli stóp ze środkiem zmiękczającym skórę i paznokcie.
 2. Osusz stopy, zmyj lakier i ukształtuj krawędź paznokcia za pomocą jednego ze Szklanych Pilników Nail Tek.
 3. Delikatnie odsuń skórki, zmiękczając je wcześniej Oliwką pielęgnacyjną (Renew).
 4. Usuń zanieczyszczenia z powierzchni paznokci i odtłuść je za pomocą Odtłuszczacza do paznokci (Step One).
 5. Nałóż cienką warstwę Ridge Filler Wygładzającej odżywki podkładowej (Foundation) dostosowanej do potrzeb Twojego typu paznokci - 123, lub 4, która przedłuży trwałość pedikiuru. zawsze przed nałożeniem lakieru kolorowego.
 6. Rozprowadź na paznokciu 2 warstwy lakieru kolorowego.
 7. Zaaplikuj Top Coat lakier zabezpieczający manikiur (Quicken).
 8. Zastosuj Wysuszacz w kroplach (10 - Speed), który przyśpieszy wysychanie wszystkich warstw manikiuru.
 9. W celu wzmocnienia efektu pielęgnacyjnego należy codziennie nakładać cienką warstwę Odżywki do codziennej pielęgnacji dobranej do danego typu paznokci: 1 (wzmacniającą)2 (utwardzającą)3 (nawilżającą) lub 4 (silnie utwardzającą).
 10. Odżywkę należy aplikować na uprzednio nałożone warstwy. W ten sposób zapewnia się stały kontakt zawartych w formule odżywki składników pielęgnacyjnych z paznokciem, które przenikają do płytki w miejscu mikropęknięć lakieru.
 11. Po tygodniu usuń wszystkie nałożone warstwy i wykonaj pedikiur od początku.
« powrót